Új módszertani lehetőségek a digitális képzésben
Abstract
A digitális kompetencia a rohamosan változó infokommunikációs technikák miatt az egyik legalapvetőbb kompetencia, mind az oktatásban, mind a munkaerőpiacon. Az alapvető IKT eszközök nélkül végezhető szakmák jövedelemkeresete a minimál és a garantált bérminimum között mozog, így a digitális képzés elengedhetetlen feltétel a képzések során. A digitális írástudás fejlesztésének a célja az IKT eszközök tudatos alkalmazása, valamint a kritikus gondolkodás erősítése. A megváltozott tanulási környezetben a net-generáció új pedagógia paradigmaváltást „követelnek”. Mind az alulról jövő a Z- és Alfa generáció által elvárt, mind a felülről jövő a munkaerőpiaci nyomás miatt a virtuális tantermek nélkülözhetetlenek a digitális kompetencia fejlesztésében.
Copyright (c) 2020 Journal of Applied Technical and Educational Sciences
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
A szerző, aki a beadványt készíti, garantálja, hogy a beadvány eredeti és ő a társszerzőkkel együtt a szerzője, valamint a mások munkáiból vett szövegrészletek, képek, adatok és egyéb kapcsolódó anyagok esetében a szerző a szükséges engedélyeket megkapta.
A folyóiratban megjelenő beadványok a Creative Commons Attribution Licence (CC-BY) licensz alapján publikáltak, a szerzők a szerzői jogot megtartják.
A beadvány benyújtásával a szerzők nem kizárólagos jogot adnak a folyóiratnak a publikálásra (például elhelyezése intézményi repozitóriumban vagy megjelentetése könyvben).