Középiskolások tájékozottsága és információszerzési szokásai Magyarország környezeti állapotáról, különös tekintettel a bányászati és az ipari tevékenységek környezetkárosító hatásaira
Abstract
Középiskolás diákok környezeti problémákkal, azon belül is a bányászati és az ipari tevékenységek környezeti hatásaival kapcsolatos ismerete elsősorban a földrajz órákról származhat. Mivel egyre több iskolán kívüli hatás éri a diákokat, ezért más információforrásokból is bővítik tudásukat, szereznek új ismeretelemeket. A tanulmány azt vizsgálja, hogy mennyire tartják fontosnak a tanulók Magyarország környezeti állapotát, milyen mértékben informáltak azzal kapcsolatban, és honnan származnak a hazánk területét érintő bányászati és ipari tevékenységek környezeti hatásaival kapcsolatos ismereteik. A kérdőíves pilot mérésben 104 olyan diák – szakgimnáziumi és gimnáziumi – vett részt a 2019/2020. tanévben, akik 11. évfolyamra jártak. Az eredmények összességében azt mutatják, hogy a megkérdezett diákoknak fontos ugyan Magyarország környezeti állapota, de azt „csak” elviselhetőnek tartják. A pedagógusok a legfőbb információforrásaik a bányászati és az ipari tevékenységek környezeti hatásaival kapcsolatban.
Copyright (c) 2021 Journal of Applied Technical and Educational Sciences
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
A szerző, aki a beadványt készíti, garantálja, hogy a beadvány eredeti és ő a társszerzőkkel együtt a szerzője, valamint a mások munkáiból vett szövegrészletek, képek, adatok és egyéb kapcsolódó anyagok esetében a szerző a szükséges engedélyeket megkapta.
A folyóiratban megjelenő beadványok a Creative Commons Attribution Licence (CC-BY) licensz alapján publikáltak, a szerzők a szerzői jogot megtartják.
A beadvány benyújtásával a szerzők nem kizárólagos jogot adnak a folyóiratnak a publikálásra (például elhelyezése intézményi repozitóriumban vagy megjelentetése könyvben).