A hallgatói eredményesség vizsgálatának egy lehetséges keretrendszere
Abstract
A tanuláselemzést leggyakrabban arra használják, hogy megjósolják, hogy egy hallgató sikeres lesz-e egy kurzuson vagy egy képzésen. Ez segít azonosítani azokat a hallgatókat, akiknek szükségük van támogatásra, hogy elkerüljék a bukást vagy az iskola elhagyását. Az adatok mérése, gyűjtése és vizsgálata nemcsak az ipar, de minden oktatási intézmény számára nélkülözhetetlen eszköz, mely alapján az oktatási folyamat mélyebb megértése és optimalizálása válik lehetségessé a források és eszközök hatékonyabb felhasználása érdekében. Magyarországon az egyetemek alapítványi irányításba kerülésével a hatékonyság igénye fokozódott. A Dunaújvárosi Egyetem (DUE), a közép-magyarországi régió 2000 óta önálló, 2012 óta alkalmazott tudományok egyetemeként működő felsőoktatási intézménye számára is nélkülözhetetlen eszköz a hatékonyság fokozásában. Jelen dolgozatban a műszaki, gazdasági képzések egyik meghatározó tantárgya, a Matematika 1. tárgy kapcsán alkalmazott oktatáselemzési kutatási keretrendszerét határozzuk meg. A kutatás eredményeként megvalósuló rendszer lehetővé teszi, hogy a DUE a kurzusok tervezése során a leghatékonyabb eszközöket alkalmazza, így a forrásait a legkedvezőbben hasznosítsa.
Copyright (c) 2024 Journal of Applied Technical and Educational Sciences
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
A szerző, aki a beadványt készíti, garantálja, hogy a beadvány eredeti és ő a társszerzőkkel együtt a szerzője, valamint a mások munkáiból vett szövegrészletek, képek, adatok és egyéb kapcsolódó anyagok esetében a szerző a szükséges engedélyeket megkapta.
A folyóiratban megjelenő beadványok a Creative Commons Attribution Licence (CC-BY) licensz alapján publikáltak, a szerzők a szerzői jogot megtartják.
A beadvány benyújtásával a szerzők nem kizárólagos jogot adnak a folyóiratnak a publikálásra (például elhelyezése intézményi repozitóriumban vagy megjelentetése könyvben).