Konstruktivista környezeti nevelés városi sétaúton
Abstract
A konstruktivista neveléselmélet az elmúlt évtizedekben széleskörben elfogadottá vált, és a környezeti nevelés fontossága sem képezi tudományos viták tárgyát. A két fogalomstruktúra együttesére, miként erősíthetjük konstruktív pedagógiával a környezettudatot mutatok be egy gyakorlatban is kipróbált programot. Ez a Városi Értékek Programja (Városi KÉP). Didaktikus megalapozottsággal (három éves tesztelés nyomán) helyidentitást erősítő városi sétautakat készítettünk. Az M-learning és a gamifikáció eszközeit használó outdoor foglalkozásról, van szó, amelyben a cselekedve (élményalapú) tanulás érvényesül. A kialakított útvonalat 120 középiskolás járta végig, a célzott megfigyeléssel, szóbeli és kérdőíves kikérdezéssel gyűjtött adatok alapján pozitív eredménnyel. A sétaútról filmfelvétel is készült.
Copyright (c) 2018 Alkalmazott Műszaki és Pedagógiai tudományos folyóirat
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
A szerző, aki a beadványt készíti, garantálja, hogy a beadvány eredeti és ő a társszerzőkkel együtt a szerzője, valamint a mások munkáiból vett szövegrészletek, képek, adatok és egyéb kapcsolódó anyagok esetében a szerző a szükséges engedélyeket megkapta.
A folyóiratban megjelenő beadványok a Creative Commons Attribution Licence (CC-BY) licensz alapján publikáltak, a szerzők a szerzői jogot megtartják.
A beadvány benyújtásával a szerzők nem kizárólagos jogot adnak a folyóiratnak a publikálásra (például elhelyezése intézményi repozitóriumban vagy megjelentetése könyvben).